Listopad 2010

Paranormal Activity 2

28. listopadu 2010 v 21:22 | Pavel Vaňura |  HOROR
Horor
USA, 2010
Obsah:
Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku… V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní…

Benga v záloze

28. listopadu 2010 v 21:21 | Pavel Vaňura |  AKČNÍ
Akční / Komedie
USA, 2010, 107 min
Obsah:
Dva naprosto odlišní detektivové Gamble (Will Ferrell) a Hoitz (Mark Wahlberg) z New York City, kteří musí kvůli nešťastným okolnostem pracovat jako partneři, se neustále snaží vystoupit ze stínu geniálních top-policistů Dansona (Dwayne Johnson) a Manzettiho (Samuel L. Jackson). Když se jim však konečně naskytne příležitost ukázat, co umí, něco v jejich plánu se přeci jenom pokazí.

Oktoberfest

28. listopadu 2010 v 21:19 | Pavel Vaňura |  KOMEDIE
Komedie
USA, 2006, 107 min
Obsah:
Dva američtí bratři Tod a Jan vyrážejí do Německa navštívit svou babičku zrovna v období, kdy se koná tradiční mnichovský Oktoberfest, svátek piva. Díky svému vyvedenému bratranci, který má v pití tohoto moku značné zkušenosti, se podívají na velkolepou akci a všechno je natolik pohltí, že se přihlásí do tajné olympijské disciplíny, v níž proti sobě nastoupí mužstva USA a Německa. Tipněte si, kdo z nich vypije více piva. A protože festival je také o krásných a smyslných ženách, naši hoši si výlet do Evropy pořádně užijí.

Legend of the Boneknapper Dragon

28. listopadu 2010 v 21:15 | Pavel Vaňura |  ANIMOVANÝ
Animovaný / Krátkometrážní / Fantasy
USA, 2010, 16 min
Obsah:
Zkušený viking Gobber jde na lov Boneknappera, nejnebezpečnějšího draka na světě. Připojilo se k němu pár mladých vikingů a Gobber jim vypráví, že se s Boneknapperem již dříve párkrát setkal a proč je mezi nimi taková rivalita. Na první pohled se zdá, že ze souboje může jako vítěz vyjít jen jeden z nich.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 ONLINE

25. listopadu 2010 v 16:03 | Pavel Vaňura |  FANTASTY
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2010, 146 min
Obsah:
Harry Potter a Relikvie smrti je sedmým a posledním pokračováním dobrodružství Harryho Pottera, které je očekávanou událostí a bude rozděleno do dvou celovečerních filmů. První část začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe a to víc než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit. Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Vyvolený se stal loveným. Smrtijedi hledají Harryho všude, aby ho podle příkazu Voldemorta přivedli… živého. Harryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho. Při pátrání po viteálech objeví starý a téměř zapomenutý příběh - legendu o relikviích smrti. A pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc a sílu, po které touží.

Saw 3D ONLINE

25. listopadu 2010 v 16:01 | Pavel Vaňura |  HOROR
Horor / Mysteriózní
Kanada / USA, 2010, 90 min
Obsah:
Ústředním motivem filmu SAW 3D je příběh skupiny přeživších, kteří unikli ze spárů šíleného vraha Jigsawa a hledají spásu u svého kolegy Bobbyho Dagena (Seana Patrick Flanery), muže, jehož temná minulost rozpoutá novou vlnu teroru. "V dosavadních dílech Saw jsme ponechávali některá témata otevřená, tento díl ale bude skutečně poslední. Odpovíme v něm na všechny otázky, které si kdy fanoušci položili. V ději se ale budou dobře orientovat i diváci, kteří neviděli předchozí filmy," slibuje producent filmu.

Legenda o sovích strážcích

25. listopadu 2010 v 15:59 | Pavel Vaňura |  ANIMOVANÝ
Animovaný / Dobrodružný / Fantasy
USA / Austrálie, 2010, 90 min
Obsah:
Příběh podle prvních tří stejnojmenných knih dětské knižní série od spisovatelky Kathryn Lasky se odehrává v unikátní australské přírodě mezi zvířaty. Mladý sameček sovy pálené a jeho přátelé statečně uniknou ze zajetí zlých sov a vydávají se na cestu za svými rodinami. Tito hrdinové spojí své síly s mytickými strážci Ga'Hoole, kteří jsou známí pouze z legend jako ochránci sov. Všichni přátelé v čele se sovou pálenou a za pomoci mytických strážců musí bojovat proti zlým a nepřátelským sovám, aby zachránili soví říši před úplným zničením.

Iron Man 2

9. listopadu 2010 v 20:20 | Pavel Vaňura |  AKČNÍ
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
USA, 2010, 124 min
Obsah:
Ve druhém díle komiksové adaptace se alkoholik, vynálezce a superhrdina Tony Stark bude muset vyrovnat nejen s tím, že prozradil pravdu o svém alter egu médiím, ale především ho čeká konfrontace s cynickým konkurentem Justinem Hammerem. Bude se muset porvat se záporákem jménem Whiplash, jenž si až příliš rozumí s elektřinou. Naštěstí bude mít k ruce pár nečekaných spojenců včetně ruské superšpionky Černé vdovy.

Mutant / Goemul

9. listopadu 2010 v 20:19 | Pavel Vaňura |  Drama
Drama / Horor / Akční / Thriller
Jižní Korea, 2006, 119 min
Obsah:
Pitevna na jedné americké základně v Korei: Pedantický Američan přikáže svému korejskému asistentovi vylít do odpadu spoustu nebezpečných chemikálií jen proto, že mu vadí zaprášené lahve. Vždyť řeka Han je široká a pár litrů formaldehydu se v ní ztratí… O šest let později se starý majitel bufetu na břehu řeky Han Park Hee-bon zase zlobí na svého věčně spícího syna Gang-dua, který je zjevně v běžném životě naprosto nepoužitelný. Není ani schopný jít na rodičovské sdružení své dcery a posílá ze sebe svého sice vzdělaného, ale nezaměstnaného a věčně opilého bratra Nam-ila. A zatímco jejich sestra Nam-joo bojuje o medaili na mistrovství světa v lukostřelbě, z řeky se vynoří obrovská krvežíznivá obluda a začne masakrovat okolí. Jednou z jejích obětí se stane i Gang-duova dcera Hyun-seo. A ke všemu se ukáže, že je záhadná obluda přenašečkou vysoce infekční choroby, takže všichni evakuovaní lidé musí do karantény. Když však v noci Gang-duovi zavolá na mobil jeho doměle mrtvá dcera a volá o pomoc, rozhodnou se všichni tři sourozenci Parkovi pod vedením svého otce prchnout z nemocnice, vydat se do uzavřené zóny a malou Hyun-seo zachránit. Režisér Bong Joon-ho natočil svoji další společenskou satiru, tentokrát v žánru monster movie.