Prosinec 2010

Šťastný a veselý Madagaskar

21. prosince 2010 v 17:55 | Pavel Vaňura |  ANIMOVANÝ
Animovaný
USA, 2009, 30 min
Obsah:
MERRY MADAGASCAR je krátký televizní animovaný film. V hlavní roli vystupuje opět parta zvířat, která se už pěknou dobu snaží dostat z Afriky a jejího okolí zpět do Zoo v New Yorku.
V tomto vánočním speciálu ztroskotá Santa Claus i se svými sáněmi plnými dárků přímo do Afriky. Po pádu si ale nepamatuje ani své jméno. Zvířata proto musí vzít roznášení dárků do svých rukou a zachránit tak Vánoce.

Shrekovy Vánoce

21. prosince 2010 v 17:53 | Pavel Vaňura |  ANIMOVANÝ
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA, 2007, 22 min
Obsah:
Shrek síce o Vianociach nevie vôbec nič, ale s pomocou príručky pre tupcov sa snaží pripraviť tie najlepšie Vianoce, ktoré chce prežiť so svojou manželkou Fionou a ich troma malými deťmi, pre ktoré to bude tento rok prvýkrát. Plány mu však ako vždy prekazí oslík, ktorý k nemu domov dovedie všetkých kamarátov a pokojný večer sa zmení na hlučnú párty. Tá však nedopadne práve najlepšie a Shrek všetkých vyhodí z domu. Ale ako to v správnej rozprávke má byť, nakoniec sa s nimi pomerí a strávia spolu tie najkrajšie Vianoce.

Počátek

12. prosince 2010 v 18:15 | Pavel Vaňura |  THIRLLER
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama
USA / Velká Británie, 2010, 148 min
Obsah:
Toto léto bude vaše mysl místem činu.
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné - počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepřítele, který nejspíš předvídá každý jejich krok. Nepřítel, kterého mohl čekat jen Cobb. Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek "Počátek", který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také do intimního a nekonečného světa snů.

Ďábel

12. prosince 2010 v 18:12 | Pavel Vaňura |  HOROR
Horor / Thriller
USA, 2010
Obsah:
Byl jednou jeden výtah. Nebyl ničím výjimečný. Dokonce ani neměl jméno. Když se o něm mluvilo, byl znám pouze pod nenápaditou přezdívkou "šestka". Prostě kov, trocha chrómu, stěny z imitace dřeva, zrcadlo, tlačítka, digitální displej, který uživateli ukáže, v jakém patře se právě nachází a malá kamera v rohu. Tenhle výtah nestál ani za řeč, než si ho vyvolil sám pán temnot za své hřiště a než do něj nastrkal své hračky - pět obyčejných a nic netušících lidí. Omyl, čtyři obyčejné a nic netušící lidi. Tím pátým je on sám, aby si co nejlépe mohl vychutnat tu legraci. Výtah už pro naše hrdiny není jen smrtící pastí, je to noční můra, jež se v rukách ďáblových mění v tu nejhlubší esenci pekla. Tentokrát nepůjde o to, kdo přežije, ale kdo a jak zemře.

Zmutovaní pavouci

12. prosince 2010 v 18:11 | Pavel Vaňura |  HOROR
Sci-Fi / Horor
USA, 2007, 90 min
Obsah:
Malebné zimní letovisko Lost Mountain v Utahu je plně obsazeno rekreačními lyžaři a mladým týmem trénujícím na soutěže. Nikdo z nich nemá ani ponětí, že za kopci je plně vytížená vědecká laboratoř pracující na projektu gigantických a geneticky upravených pavouků. O srandu mají postaráno všichni zúčastnění, když se pavoukům podaří opustit laboratoře ve velkém stylu a následně si vyberou sportovce za hlavní doplněk své spižírny…

Souboj Titánů

11. prosince 2010 v 12:15 | Pavel Vaňura |  AKČNÍ
Akční / Drama / Fantasy
Velká Británie / USA, 2010, 106 min
Obsah:
Perseus (Sam Worthington), syn boha Dia a pozemské krásky, je nevědomky zatažen do intrik více či méně malicherných konfliktů ostatních bohů. Ale válka mezi bohy by mohla zničit celý svět. Perseus vychovaný bohem Diem je však bezmocný ve snaze zachránit jeho rodinu před mstivým bohem podsvětí Hadem (Ralph Fiennes). Protože ale nemá sám co ztratit, přihlásí se Perseus na nebezpečnou misi a bude se snažit splnit nebezpečný úkol dřív, než Hades porazí Dia (Liam Neeson), chopí se jeho moci a rozpoutá peklo na zemi. Perseus vede několik smělých bojovníků na nebezpečnou cestu do hluboko zakázaných světů a statečně bojuje proti bezbožným démonům a hrůzostrašným bestiím, aby zachránil celý svět i princeznu Andromedu (Alexa Davalos).

Shrek Zvonec a Konec

11. prosince 2010 v 12:14 | Pavel Vaňura |  ANIMOVANÝ
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
USA, 2010, 92 min
Obsah:
21. května 2010 - to je datum, kdy by nám měla být představena další část veleúspěšné "pohádky" Shrek, nesoucí název Shrek Goes Fourth (Shrek po čtvrté). Děje se ujme Tim Sullivan a Mike Mitchell prý bude celý film režírovat. Děj filmu zatím ještě nebyl zveřejněn, ale Jeffrey Katzenberg, spoluzakladatel společnosti Dreamworks, se vyjádřil takto: "Vrátíme se k tomu, jak se vlastně Shrek ocitnul ve své bažině a odhalíme celý jeho životní příběh." Cameron Diaz se již nabídla, že se ujme své původní role. V tomto díle by mohla být použita nezveřejněná scéna ze Shreka třetího, kde mluvící strom vysvětluje, že Artie je dalším nástupcem trůnu. Předem už je také známo, že Shrek bude zrovna prožívat krizi středního věku. Jeffrey Katzenberg, spoluzakladatel společnosti Dreamworks naznačil, že film bude temnější a jako hlavní "darebák" se zde objeví Oslíkovo ďábelské dvojče. Film "Shrek po čtrvté" bude možné shlédnout jako 2-D a vkinech IMAX jako 3-D; Dreamworks Animation totiž oznámili, že od roku 2009 budou všechny jejich filmy také jako 3D.

A-TEAM

11. prosince 2010 v 12:12 | Pavel Vaňura |  AKČNÍ
Akční / Dobrodružný / Thriller
USA, 2010, 119 min
Obsah:
Tihle čtyři chlapíci bývali vysoce kvalifikovanými a respektovanými členy elitní armádní jednotky. Byli obdivováni pro svůj mimořádný talent a schopnost zvládnout i ty nejtěžší mise, aniž by se u toho byť jen trochu zapotili. To platilo ovšem pouze do té doby, než byli nasazeni do přísně tajné mise, která byla připravena pouze k tomu, aby je dostala za mříže. A tam měli zůstat po zbytek života… Plukovník John 'Hannibal' Smith (Liam Neeson), poručík Templeton 'Hezoun' Peck (Bradley Cooper), seržant Bosco 'B.A.' Baracus (Quinton 'Rampage' Jackson) a kapitán H.M. 'Šílenec' Murdock (Sharlto Copley) jsou odsouzeni vojenským soudem a vsazeni do vězení s maximální ostrahou za zločin, který nespáchali. Válečným veteránům se ale podaří z vězení uprchnout a ukrýt se v podzemí Los Angeles. Stanou se z nich vyděděnci, psanci v zemi, kterou léta chránili a za kterou bojovali. Stále na útěku před "spravedlností" se z nich stávají žoldáci pomáhající lidem, kteří si jinou pomoc dovolit nemohou.

Predátoři

11. prosince 2010 v 12:11 | Pavel Vaňura |  AKČNÍ
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Horor
USA, 2010, 107 min
Obsah:
Legendární zabiják z vesmíru se po dvoudílném crossoveru s vetřelci vrací na samostatnou dráhu. V produkci Roberta Rodrigueze vzniká třetí díl nazvaný lakonicky - Predátoři. Devět lidí různého věku, pohlaví a národnosti se probudí v džungli. Nevědí, jak sem tam dostali, neznají se. Jedno ale mají společné - všichni jsou to rození zabijáci - bývalí vojáci, trestanci, dobrodruzi. Brzy zjišťují, že se jim bude jejich zkušenost hodit. Džungle není jen tak obyčejná džungle, ale planeta predátorů. A lidé jsou na této planetě hrou určenou k rozptýlení.

Megamysl

11. prosince 2010 v 12:02 | Pavel Vaňura |  ANIMOVANÝ
Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, 2010, 96 min
Obsah:
Když superpadouch MegaMind (Will Ferrell) porazí svého úhlavního nepřítele, Metro Mana (Brad Pitt), místo toho, aby si vychutnával své vítězství, upadne do depresí. Ukáže se, že život bez protivníka nemá pro MegaMinda smysl. Takže vytvoří nového superhrdinu jménem Titan (Jonah Hill). Ten chce být bohužel také superpadouchem. Mimo hlavní dění se ještě ocitá reportérka Roxanne Ritchi (Tina Fey), která si pokládá otázku: V co se můžeme proměnit? A kdo se postaví nové hrozbě, Titanovi?